• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cheeselifemagazine
  • https://www.twitter.com/@cheeselifemaga1
  • https://www.instagram.com/cheeselifemagazine1
  • https://www.youtube.com/channel/UCVphzDSCv172cvqPtzyw-4A
 hellim ızgaralık peyniri
Damak tadınıza hitap eden ızgaralık peynirler
Ekolojik ürün, doğal ürün, köy ürünleri, geleneksel ürün, gastronomi ve gurme (tatbilir) deyince akla gelen ürünlerden biri de peynirdir.
Dünyada binlerce (2000-4000) çeşit peynirden ülkemizde 150-200 çeşit peynir varlığından söz edilmektedir. Ancak son yıllarda her festivalde, televizyon kanallarında ve gazete köşelerinde kendilerini gösteren gurme (tatbilir)ler artık damağa hitap eden orijinal ve farklı kaliteleri bulup çıkarmaya çalışmakta, buldukları lezzetleri kamuoyuyla paylaşmaktadırlar.
 kızartmalık brie peyniri
Özellikle " Artizanal” veya ev yapımı geleneksel mandıra peynirleri gurme (tatbilir)lerin tercih ettiği peynirler olmaktadır. Gurme (tatbilir)ler genellikle geleneksel yöntemlerle üretilen peynirleri tutmaktadırlar.
Örneğin yakın zamanda Gökçeada’da yapılan Cittaslow Türkiye II. Eko-Gastronomi Kongresinde Kaşkaval peyniri öne çıkan ürünler arasında idi.
Dünyada gurme (tatbilir) (tatbilir) peynirleri üzerine online veya gerçek satış yapan birçok mağaza var. Gurme (tatbilir)lerin tercih ettiği peynirlerden yapılan çok leziz yemekler de vardır, gurme (tatbilir) peynirleri ve lezzet verdiği yemek kombinasyonlarından örnekler vermek mümkündür. Özellikle ızgaralık ve eritmelik peynirlerle birçok nefis yemekler yapılabilmektedir.
 Taleggio peyniri
Aşağıda sunacağımız birkaç eritmelik peynir veya ızgaralık peynir çeşidi ekmek arası mükemmel bir atıştırmalık oluşturmaktadır. Çeşitli sebze, meyve veya şarküteri ürünleri ile çeşnilendirmek sizin elinizde yeter ki peyniriniz gurme (tatbilir) peyniri olsun. Hele avakado, salam, hafif kavrulmuş soğan, ekstradan Brie peyniri ile daha bir lezzet kazanmakta tadına doyum olmamaktadır.
Hangi sandviçi yapacağınıza karar vermeden önce ruhunuza en uygun lezzeti bulabileceğiniz peyniri düşünün. Izgaralık peynirler hem ucuz olması hem de evde sandviç yapmak için en uygun peynir olarak değerlendirilebilir. Öte yandan ekleyeceğiniz diğer şeylerle birlikte hayal ettiğinizde, elinizdeki peyniri basit bir gurme (tatbilir)lik lezzete dönüştürmek artık çok kolaydır. Ayrıca çocuklar için bir çeşit ekmek ve peynir şekerlemesi de elde etmek mümkündür.
 parmesan peyniri
Birçok gurme (tatbilir) peyniri vardır ama ızgaralık gurme (tatbilir) peynirleri, peynirler arasında en çok ilgi çekenleridir diyebiliriz. Öyle ki ızgaralık peynirlerle yapılan sandviç çeşitleri saymakla bitmez.
Bunların başlıcalarını şöyle sıralayabiliriz:
Taze Çeddar, Gravyer, Amerikan Peyniri, Brie, Mozarella, Taleggio, Parmigiano Reggiano (Parmessan), Gouda, Fontina, Fransız Boule, Italyan Ciabatta Dilimleri, Sert Pecorino, taze Keçi Peyniri, Taze Beyaz Köy Peyniri, Monterey Jack Veya Taze (Baby) İsviçre Peyniri, Manchego, Taze Peynir Teleme Topakları, Krem Peynir, Feta, Havarti, Limburger, Wisconsin Mavisi.
 kızartmalık mozarella peyniri

Izgaralık peynirleri foto galeride izleyin
 0 Yorum - Yorum Yaz