• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cheeselifemagazine
  • https://www.twitter.com/@cheeselifemaga1
  • https://www.instagram.com/cheeselifemagazine1
  • https://www.youtube.com/channel/UCVphzDSCv172cvqPtzyw-4A
  online peynir atölyesi
Antalya Ticaret Borsası (ATB) ile Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde pandemi döneminde tarımsal eğitimi sürdürebilmek amacıyla 2 -24 Ocak tarihleri arasında Cumartesi ve Pazar günleri uzaktan eğitim programı olan Peynir Atölyesi Work Shop çalışması düzenlendi. Eğitimin sonunda yapılan sınavlarda başarılı olan katılımcılara belge verildi. Öğrencilerden akademisyenlere ev hanımlarından iş insanlarına güvenlik görevlisinden çobana kadar geniş bir kitlenin katıldığı Peynir Atölyesi 50 bin kişiye ulaştı.
 online peynir atölyesi
Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonu yapılan, zoom ve youtube’dan canlı gerçekleştirilen Peynir Atölyesi’nde antikçağdan günümüze peynirin yapımından bugünkü peynir varlığımıza peynir çeşitlerinden peynir yapımına kadar çok sayıda bilgi paylaşıldı. Atölyeye Kıbrıs, İngiltere, Almanya, Singapur, Malta, Avusturya, Ürdün, Rusya, ABD ve İsviçre’den katılımlar oldu.
  online peynir atölyesi
2 Ocak 2021 Cumartesi günü Peynir Atölyesi’nde Süt Rüyası Kurucusu Öznur Apaydın Arıkan, ev yoğurdu, labne peyniri, tatlı lor yapımını uygulamaları, 09 Ocak 2021 Cumartesi günü Şirden mayalı probiyotik beyaz peynir yapımı,16 Ocak 2021 Cumartesi günü Yoğurt kesiği (afyon çökeleği) Sürk peyniri (hatay çökeleği), 23 Ocak 2021 Cumartesi günü ise Şirden mayalı geleneksel salamura peynir yapımı uygulamalı olarak katılımcılara anlatıldı. 
Bu önemli çalışmanın detaylarını Cheese Life Magazine Dergisinin Nisan-Mayıs-Haziran 2021 sayısında ulabilirsiniz.
Hemen abone olun derginiz adresinize gelsin
 0 Yorum - Yorum Yaz