sanalbasin.com üyesidir
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cheeselifemagazine
  • https://www.twitter.com/@cheeselifemaga1
  • https://www.instagram.com/cheeselifemagazine1
  • https://www.youtube.com/channel/UCVphzDSCv172cvqPtzyw-4A

Gravyer peynirinin duayeni Zeki YILMAZ ile peyniri konuştuk

Peynirin Duayeni Zeki YILMAZ ile gravyer peynirini konuştuk
 Zeki Yılmaz ile Yavuz Öztürkler
Türkiye’de peynire dair konuşacak sözü olan çok sanayici ve girişimci vardır. Ama 50 yılını peynirin birçok yönüne adayan az kişi vardır. Cheese Life Magazine dergisi onlardan birine ulaştı ve peyniri bir de ondan dinledi.
Peynirin duayenlerinden biri olarak kabul edilen, peynir ile 50 yılı aşkın bir uğraşı olan bir marka isim Zeki YILMAZ. Peynir sektörü onu günümüzde ülkemizin önemli kuruluşlarından SER-SÜT ve CİHAN-SER markalarıyla tanıyor. Ancak o,  süt ve süt ürünleri sektörünün her aşamasında ve her cihetinde bulunmuş birisi,  sektörde iz açmış bir sanayici. 
 Zeki Yılmaz ile Yavuz Öztürkler
Cumhuriyetimizin en eski ve köklü süt kuruluşlarından SEK’te müdürlük kariyeri ile başlayan meslek kariyeri günümüze kadar ilginç ve bilinmeye değer serüvenlerle dolu. Peynirin özüne ve sözüne hakim olan Zeki YILMAZ, süt ve peynir söz konusu olunca yerine göre bir gıda mühendisi, yerine göre bir peynir ustası, yerine göre işleri yoluna koymak için çalışanlarını motive ederek yönlendiren iyi bir idareci ve yerine göre geleceğe vizyon koyabilen, strateji üreten bir iş adamı. 

Süt sektöründe geçirdiği 50 yılı aşkın iş kariyerine önemli bir sosyal sorumluluk yükleyerek Kars Ardahan Iğdır Vakfı Başkanlığını da üstlenen YILMAZ, sanki iş dünyasına ilk başladığı günkü gibi heyecanlı, hevesli ve dinamik duruyor.
Bu önemli söyleşinin devamını "Cheese Life Magazine" Dergisinin Mayıs-Haziran 2018 sayısında bulacaksınız.
Hemen abone olun derginiz adresinize gelsin
 Zeki Yılmaz ile Yavuz Öztürkler
Yorumlar - Yorum Yaz