sanalbasin.com üyesidir
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cheeselifemagazine
  • https://www.twitter.com/@cheeselifemaga1
  • https://www.instagram.com/cheeselifemagazine1
  • https://www.youtube.com/channel/UCVphzDSCv172cvqPtzyw-4A

Ayşe Teyze Peynirini Aracısız Satıyor


 Ayşe teyze süt sağıyor

Ayşe Teyze Peynirini Aracısız Satacak

Gelişen teknoloji, üretim araçlarının gelişmesi, insan nüfusunun artışı,acımasız kar etme anlayışı ve bir çok nedenden dolayı yediğimiz ürünlerin hiç birisine güvenemez olduk. Eski tatlar bizim için marjinal olmaya başladı. Çünkü hiç bir yerde bu tatları bulamadığımız gibi orjinal olduğu iddia edilen birçok ürünün de sahte olduğunu öğrendiğimizde artık kime ve neye güveneceğimizi de şaşırmaya başladık.
 
Köylerimizde Ayşe teyzelerimiz var. Ayşe teyzeler köylerinde doğal peynirlerini üretiyorlar ama satamıyorlar. Pazara götürdükleri peynirleri 3 kuruşa oradaki aracılara kaptıran Ayşe teyzeler çoğu zaman pazara kadar bile gidemiyor ve köylerine gelen bu aracılara 3-30 paraya ürettikleri ürünleri satmak zorunda kalıyorlar. Üretiyorlar ama satamıyorlar veya aracıların elinde heba olup gidiyorlar.
 
Ne büyük bir çelişki değimli? Bir tarafta doğal ürün üretip satamayan Ayşe teyzeler, bir tarafta doğal ürün arayıp bulamayan şehirli insanlar.

Ayşe Teyze Peynirini Aracısız Satıyor Projesi

Tam bu noktada Türkiye'nin popüler peynir ve yaşam dergisi Cheese Life Magazine devreye girdi. Peynir rehberi ile işbirliği yaparak bir sorumluluk örneği gösterdi, köylerimizde, kırsalımızda küçük işletmelerde peynir üreten ama kendilerini dış dünyaya duyuramayan Ayşe teyzelere ürünlerini tanıtabilmeleri için 1 yıl boyunca ücretsiz tanıtım sayfası hazırlatıyoruz. 1 yıl boyunca Ayşe teyzelerin ilan-sayfa masraflarını cheese life magazine dergisi karşılayacak.
 
Bu yolla Ayşe Teyzeler ürettikleri doğal ürünleri satabilecekler, alıcılarda nihayet güvenebilecekleri bir ürüne kavuşmuş olacaklar. Bizde kırsal kalkınmada kadınlarımıza bir nebze yardımcı olabilmenin mutluluğunu yaşayacağız.
 
Belli bir süre için www.peynirrehberi.com a başvuran ve küçük üretim yapan kadınlarımıza Peynir Rehberinde bir tanıtım sayfası yapacağız. Bu tanıtım sayfasında kadınlarımız kendilerini ve ürünlerini 1 yıl boyunca tanıtabilecekler iletişim bilgilerine alıcıların ulaşmalarını sağlayacaklar.

Lütfen sayfa hazırlama protokolunu mutlaka okuyun

Hemen bir sayfa hazırlatın