sanalbasin.com üyesidir
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cheeselifemagazine
  • https://www.twitter.com/@cheeselifemaga1
  • https://www.instagram.com/cheeselifemagazine1
  • https://www.youtube.com/channel/UCVphzDSCv172cvqPtzyw-4A

Peynir Şehri Ödemiş Cheese Life Magazine de

Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut BADEM Cheese Life Magazinenin Konuğu

Ödemiş’in merkezinde güzel bir binada hizmet veren Ödemiş Belediyesi girişteki güvenlik görevlisinden başlayarak özel kalem müdüründen sekreterine kadar tüm çalışanları ile çok yardımsever, sıcak ve güler yüzlü idiler. Sabahın erken saatlerinde Başkan beyi beklerken özel kalem sekreterleri Dilek  ödemiş belediyesi çalışanlarıHanaylıoğlu ve Arzu Alkan Arslan hanımefendiler ikram ettikleri sıcak ve demli çayla birlikte bizden konukseverliklerini, güler yüzlerini ve sıcak ilgilerini esirgemediler. Nezaket, hürmet ve konukseverlik belediyenin her biriminde hissediliyordu. Burada başkan yardımcısı İsmail DALDAL'ın ilgisini söylemeden geçemeyeceğiz. Başkan beyle tanıştıktan sonra düşündük ki, bu güler yüz, sempati ve sıcaklık başkanlarından onlara geçmiş olmalıydı.

Başkanımızla söyleşimiz samimi bir ortamda geçti. Zaman darlığı nedeniyle uzun uzadiye sohbet edemezsek bile, konuşulan şeyler çok anlamlı ve  bir kitaba sığacak kadardı. Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut BADEM spikerleri kıskandıran güzel konuşması ve sesiyle bize Ödemiş’i anlattı. Bu söyleşi biz de uzun zamana varacak önemli izler bıraktı.

Babacan, görmüş geçirmiş, tecrübeli, sıcak, samimi, sürekli gözlerinin içi gülen ve halden anlayan bir başkan vardı karşımızda. 132.000 nüfuslu ve birçok ilimizden büyük bir ilçenin başkanı. Herkese kapısı açık gönlü gibi.  Hitabeti çok akıcı içten ve etkileyici idi…

Ödemiş’i ve Ödemiş’in ürünlerini anlatırken daha bir heyecanlı ve hevesli idi. Bu heyecanı ve hevesinin sebebi de bir gün önce yapılan Peynircilik Şenliğini yapmış olmanın verdiği mutluluktan ve gururdan olsa gerekti. Üstüne düşeni yapmış ve Ege Bölgesinde peynir ile ilgili çok önemli bir etkinliğin ev sahipliğini ve öncülüğünü yapmıştı.  “Peynirin asıl yerlerinden biri” olarak tanımladığı ve “Peynir Ödemiş’ten alınır” sloganı ile vurguladığı gibi Başkanımız bir süt şehri olan Ödemiş’e peynircilikte hak ettiği yeri kazandırmak istiyordu. Çünkü ona göre, Ödemiş İzmir’de süt en fazla süt üreten bir ilçe olup  sütü ürüne dönüştüren  çok önemli bir merkez konumunda idi. Markalaşma ve  peynirin daha etkin değerlendirilmesine  oldukça önem veren başkanımız peynirciliğin Ödemiş’in ekonomik kalkınmasında lokomotif olacağına inananlardandı….

Öyle görünüyor ki, Ödemiş belediye başkanımız Sayın Badem, peynirle ilgili faaliyetini sadece Ödemiş peynircilik şenliği ile sınırlamayacak ileride daha birçok etkinlikle ve proje ile Ödemiş’in önemli bir ekonomik ticari metaı olan peynire daha çok önem verecekti.

  Ödemiş belediye başkanı A Mahmut Badem