sanalbasin.com üyesidir
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cheeselifemagazine
  • https://www.twitter.com/@cheeselifemaga1
  • https://www.instagram.com/cheeselifemagazine1
  • https://www.youtube.com/channel/UCVphzDSCv172cvqPtzyw-4A

Kırklareli

Cheese Life Magazine Dergisi Kasım-Aralık 2017 sayısını Kırklareli'ne ayırdı

 Kırklareli Belediye Başkanı sayın mEHMET Siyam KESİMOĞLU

Edirne’den çıkıp Trakya’nın tüm güzelliklerini seyrederek bir öğlen vakti Kırklareli’ne ulaşmıştık. İlk durağımız Kırklareli Belediye başkanlığı idi. Ülkemizde her yerde park yeri bir sorun olduğu gibi Kırklareli’nde de bir sorun gibi gözüküyordu. Ta ki, sempatik güvenlik görevlisinin sıcak ilgisi ve güler yüzlü karşılamasını görene kadar... Yaptığı sıcak bir espri ile elimizden arabanın anahtarını aldığı gibi, bir başka görevli ile bizi Başkan’ın makam odasına buyur etmişti bile. Pratiklik, sempatiklik ve güler yüz yolculuğun yorgunluğunu attırmış ve bizi dipdiri kılmıştı. Belediye’nin girişinden başlayan bu ilgi, alaka ve misafirperverlik Başkan’ın odasında da devam etmişti. Sayın başkan Mehmet Siyami KESİMOĞLU ile sanki yıllardır tanışıyormuş gibi hemen Kırklareli’yi konuşmaya başlamıştık...

Türkiye'nin popüler peynir-yaşam dergisi Cheese Life Magazine Kasım-Aralık sayısını peynir şehri KIRKLARELİ'ne ayırdı. Bunun için şehri ziyaret eden Dergi yazı işleri müdürü Av.Metin ÖZTÜRK ile dergi editörü Prof.Dr.Yavuz ÖZTÜRKLER, Kırklareli belediye başkanı Sayın Mehmet Siyam KESİMOĞLU ile yaptığı söyleşide şehir hakkında geniş bilgi aldı.
Belediye Başkanı Sayın KESİMOĞLU, peynir bağlamında şehrin diğer zenginliklerini de aktararak Kırklareli'nin gelecekte yapacağı hamleleri sıralıdı. Öncelikle Kırklareli'ne, bir peynir şehri olmasının verdiği özgüvenle "Peynir Müzesi" 
kazandırmak olduğunu söyleyen KESİMOĞLU, peynirin şehir için ne kadar önemli olduğunu vurguladı, milli içecek olması gereken Hardaliye'nin hak ettiği değere ulaşması için de çalışmaları olduğunu söyleyen KESİMOĞLU'na Kırklareli'nin sloganı haline gelen "Mutlu insanların kenti" olmasının sırrını sorduk ve samimi olarak cevabını da aldık. Cevabını dergimizde sizinle de paylaşacağız. 
 Av.Metin ÖZTÜRK-Prof.Dr.Yavuz ÖZTÜRKLER-Mehmet Siyam KESİMOĞLUSon derece verimli geçen söyleşinin ardından 
Yazı İşleri Müdürümüz Sayın Av.Metin ÖZTÜRK, Prof.Dr.Yavuz ÖZTÜRKLER ile birlikte "Peynir Deyip Geçmeyin" adlı kitaplarını Sayın Belediye Başkanı KESİMOĞLU'NA hediye etti.


Bu güzel sohbetin ayrıntılarını cheese life magazine dergisinin Kasım-Aralık 2017 sayısında bulabileceksiniz.