• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cheeselifemagazine
  • https://www.twitter.com/@cheeselifemaga1
  • https://www.instagram.com/cheeselifemagazine1
  • https://www.youtube.com/channel/UCVphzDSCv172cvqPtzyw-4A

Tekirdağ

Konuğumuz Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir ALBAYRAK
 Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak-Prof.Dr.Yavuz Öztürkler
Tekirdağ’ın ve Tekirdağlı’nın sevdiği bir gönül adamı, gönlü geniş bir yakını gibi gördüğü,  Tekel Tekirdağ İçki Fabrikası eski müdürü ve Tekirdağ’lının gönlünde taht kurmuş Kadir abisi Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Kadir ALBAYRAK ile görüştük. Çok nazik, sevecen ve babacan tavırlarıyla makam odasına giren herkesi hemen etkiliyor ve sıcaklığını hissetirebiliyor Sayın Başkan. 

Çocukluğunu ve gençliğini Tekirdağ’da geçirmiş Tekirdağ düşkünü bir başkan. Büyük şehir olmanın avantajlarını Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ile birlikte çok iyi kullanarak yörenin Tarım ve Hayvancılığına önemli katkılar sağladıklarını, bu konuda tecrübeli ve birikimli daire başkanı sayın Hacı ASLAN’la birlikte çok iyi çalıştıklarını ifade etti. Özellikle mera ıslahı ve bağcılık gibi bölge için çok önemli olan dinamiklerle ilgili olarak değerli hizmetler sunduklarından bahsetti. Özellikle çiftçi eğitimlerine çok önem verdiklerini belirten sayın Başkan, süt ve süt ürünlerinin yöre kalkınmasına kayda değer katkılar sunduğunu, bunun yanında damızlık koç ve manda desteği, arıcılık ve tarımsal üretimin sürdürülmesi gibi alanlarda çiftçiye ve üreticiye çeşitli destekler verdiklerini söyledi.
Peynirin kent kalkınmasında çok önemli bir katma değer kalemi olduğunun da altını çizen Başkan, yöre ürünlerinin tanıtılmasında yararlı olan etkinliklere de ehemmiyet verdiklerini bu bağlamda bir peynir festivali de düşündüklerini sözlerine ekledi. Sayın Başkan aynı zamanda bir peynir sever ve peynirin yöre kalkınmasındaki gücüne inanmakta ve ilin bugünün de olduğu gibi geleceğinde de etkili olabilecek bir ürün olduğunu farkında... 
Söyleşinin devamını Cheese Life Magazine Dergisinden okuyabilirsiniz.
Hemen abone olun derginiz adresinize gelsin
 Av.Metin ÖZTÜRK-Prof.Dr.Yavuz ÖZTÜRKLER-Kadir Albayrak
Gelenek olduğu üzere Dergi yazı işleri müdürümüz Av.Metin ÖZTÜRK ve Editörümüz Prof.Dr.Yavuz ÖZTÜRKLER "Peynir deyip geçmeyin" adlı kitaplarını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir ALBAYRAK'a hediye ettiler.