• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cheeselifemagazine
  • https://www.twitter.com/@cheeselifemaga1
  • https://www.instagram.com/cheeselifemagazine1
  • https://www.youtube.com/channel/UCVphzDSCv172cvqPtzyw-4A

Erzincan

Cheese Life Magazine Dergisi Nisan sayısını ERZİNCAN'A ayırdı.


Peynir şehirlerini geziyoruz. Nisan sayımızda durağımız ERZİNCAN

Tercan , Mercan derken Erzincan…

Türkülerindeki ahenk, manilerindeki kafiye şehirlerinin ve beldelerinin arasında da var.
“Etrafı dağ ortası bağ” Erzincan…

Munzur gibi başı karlı ve uğultulu ama vakur ve halinden memnun.

Çilelerle yoğrulmuş, yoğruldukça güçlenmiş, halden anlayan dostlar diyarı.

Geçmişte çektiği acılarına rağmen gelecekten umutlu ve mutlu bir şehir.

Anka kuşu gibi küllerinden doğmuş mamur bir kent.
Cheese Life Magazine Dergisi ERZİNCAN'DA
Büyük şehir adayı,  caddeleri,  şehir planı, az katlı ve bahçeli yaşanası evleri, meydanları, parkları, bahçeleri, gayreti ve hayalleri ile birçok büyük şehrin önünde.

Doğallığını ve güzelliğini kaybetmemek için kentleşmenin olumsuz yönlerine direniyor. O modernlik ve sadeliği istiyor adeta.

Erzincan Belediyesinde Tanıtım ve Medya Müdürü Atilla Celil YILMAZ karşılıyor bizi. Sempatisi, inceliği, belediye ziyaretleri ve programını düzenlemesindeki mahareti, sabrı, ince zekası ve enerjisi ile daha baştan Erzincan’ın güzel yüzünü hemen ortaya koyanlardan biri, herkes ondan memnun. 

Büyük küçük herkese tatlı dille ve güler yüzle hitap ediyor. Konuşması da beden dili kadar güzel.

Tam bir dost gibi karşılıyor ve takdim ediyor bizi Erzincan’ın değerli ve sevilen Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY’A ve onun değerli yol arkadaşları, yardımcıları ve meclis üyelerine.

Az önce bir iş merkezinde esnaf hemşerileriyle birlikte yaptığı sabah kahvaltısının hemen sonrasında, sabah zindeliğinde, tüm espritüelliği ve dinamikliği üstünde iken buluyoruz başkanımızı... Sayın başkan değerli yardımcıları ve encümenleri ile halkın arasında ve dertleriyle hemhal.

Makamından çok esnafının ve halkının arasında vaktini geçiren ve halkının arasında olmayı seven bir başkan görüyoruz Erzincan’da.

Başkanımız, yumuşak, gülümseyen yüzüyle bir o kadar da vakur ve bilge kişiliği ile konuksever bir cana yakınlık gösteriyor bizlere…

Tavşankanı çaylar hemen önümüze gelirken sanki kaldığımız yerden devam ediyor gibi başlıyor sohbetimiz.

 Cemalettin Başsoy Erzincan Bld.Bşk
Değerli başkanımız çok sevdiği ve gönlünde taht kurduğu Erzincan gibi, Erzincan tulumunu da geçmişi, bugünü ve geleceği ile birlikte sahiplenmiş. Röportajımıza
 başlamadan çok keyifli ve sıcak bir sohbet başlıyor aramızda. Sohbete orada bulunan herkes de büyük bir hevesle katılıyor.

Sanki bir röportaj değil peynir ve Erzincan paneli yapıyoruz oracıkta ... Böyle ortamlar daha doğal ve her şeyin bütün yalınlığı ile ortaya döküldüğü daha verimli ortamlar oluyor haliyle. Biz resmi ve sınırları belli bir söyleşi planlamışken daha detaylı ve daha etkili bir sohbetin ve tatlı bir münazaranın içinde buluyoruz kendimizi. Hepimizin sahiplendiği bir konuyu samimi ve içten bir şekilde irdeleyen bir halk meclisindeymiş gibi hissediyoruz…Bu bizi daha çok şevke getiriyor ve daha da derin konulara dalıyoruz.

Birçok şey öğreniyoruz. Büyük usta halkın arasında yoğrulmuş ve her biri bir dert küpü ve sorun çözme uzmanı olmuş tecrübeli Erzincan’ın Belediye Başkanı ve ileri gelenlerinden Erzincan tulum peynirinin mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri  hakkında biz gereken notlarımızı alıyor ve kaydediyoruz.

Sonra değerli Başkanımız bizi Erzincan’ın tarihi, nostaljik ve Erzincan kokan sanat eseri evlerinden birine davet ediyor. Ve orada röportajımıza başlıyoruz. 
Bu güzel söyleşinin devamını ve ayrıntısını NİSAN-MAYIS-HAZİRAN sayımızda bulacaksınız.

Ön plana çıkan bir çok özelliğinin yanı sıra aynı zamanda bir PEYNİR ŞEHRİ olan ERZİNCAN'I daha yakından tanımak için Cheese Life Magazine dergisinin NİSAN sayısında buluşalım.

Bu güzel söyleşinin devamını okumak için hemen abone olun derginiz adresinize gelsin
 Dergi Genel Yayın Yönetmeni Kitap hediye ederken

 


Yorumlar - Yorum Yaz